Ponieważ zapanowała moda na żurawki, żuraweczki i tiarelle, dzieli Państwa tylko krok od kupienia ich w bardzo dobrej cenie! Zapraszamy!

Żurawka (Heuchera) - bylina o niezwykle barwnych liściach. Liście poszczególnych odmian różnią się od siebie kolorem oraz fakturą. Gama barw jest ogromna od koloru jasno zielonego, przez żółty, czerwony, fiolet, brąz aż po czerń. Dodatkową ozdobą są wiechowate kwiaty pojawiające się od maja do sierpnia w kolorach białym, kremowym, różowym i czerwonym w zależności od odmiany. Barwne odmiany żurawek powstały w wyniku krzyżówek pomiędzy różnymi gatunkami z rodzaju Heuchera.

Żuraweczka (Heucherella) - mieszaniec powstały w wyniku krzyzowanie (Heuchera x Tiarella). Rośliny bardzo podobne do powyżej opisywanych, różnią się jednak innymi zestawieniami kolorów charakterystyczne jest dla nic ciemne unerwienie liści.

Żurawki, żuraweczki i tiarelle lubią żyzne próchniczne gleby o odczynie obojętnym. Dobrze rosną w półcieniu i lekkim słońcu (prażące słońce może je przypalać). Podczas bezśnieżnych zim bezpieczniej będzie nakryć je włókniną, stroiszem czy innym przewiewnym materiałem. Jeżeli żurawki rosną w pojemniku bezpieczniej jest przenieść go do nieogrzewanego jasnego pomieszczenia.